DARECKI
16-02-2007, 5:36
Witam. Czy wie ktoś może, jak skopiować wszystkie wiadomości  zapisane w telefonie (Nokia 6680) za pomocą aplikacji FExplorer 1.15 na kartę pamięci. Chce zrobić twardy restart telefonu z uwagi na to, że bardzo wolno chodzi i często wyświetla się komunikat : "brak pamięci". Dzieje sie tak pomimo, że nie mam w nim zapisanych żadnych danych oprócz wyżej wspomnianych wiadomości i paru wpisów w kalendarzu. Wiem, że to charakterystyczne problemy telefonów z Symbianem związane z tym, że często wcześniej wgrane aplikacje automatycznie instalują swoje biblioteki do katalogu bibliotek całego systemu. Jednakże do rzeczy. Mianowicie nie chciałbym stracić sms-ów, oraz mms-ów zapisanych w telu, dlatego po jego zformatowaniu chciałbym je spowrotem przenieśc z karty do jego pamięci. Jeżeli ktoś ma pomysł jak to zrobić za pomocą FExplorera, to proszę o dokładne info. 

P.s. Pewnie wiele osób spotkało, tudzież spotka się z podobnym problemem, tak więc im również takie info się przyda. Z góry dzięki.
exodus
16-02-2007, 9:07
w foderze Organizator masz aplikacje -pamięć- (karta pamięci) po uruchomieniu tego, w opcjach masz "zrob kopię pam.tel." .. po "zrobieniu" zrob format tela a potem w tym samym miejscu bedziesz miał komęde "przywróc pam.tel" ..   proste   :D
DARECKI
16-02-2007, 9:55
Gdyby to było takie proste, to juz dawno bym tak zrobił. Logika wskazuje jednak na to, że jak przywrócę kopię zapasową tela z karty pamięci (backup), to będe miał taki sam stan telefonu jak przed twardym restatem, więc wychodząc z teg założenia nie byłoby sensu go robić. Znowu będzie się pojawiał  komunikat o "braku pamięci". Mi chodzi o to, żeby zrobić reset tela i przenieśc tylko do niego plik z sms-ami z karty pamięci. Jeżeli ktoś wie, jak to zrobić za pomocą FExplorera, to proszę o info. Ewentualnie jeżeli ktoś zna aplikację umożliwiająca przenoszenie/kopiowanie sms-ów pomięszy telelonem (Nokia 6680), a kartą pamięci, to proszę o info.
exodus
16-02-2007, 11:41
W takim raie zrob to recznie .

C:/System/Mail/ wydaje mi sie ze powinienes skopiowac ten folder .....
DARECKI
16-02-2007, 11:44
Próbowałem skopiować folder Mail (w nim są zapisane wszystkie wiadomości) z tela na karte pamięci również do folderu Mail za pomocą FExplorera. Owszem - udało się, ale... Po pierwsze nie przeniosły sie wszystkie pliki, bo ten folder skopiowany na kartę zajmował mniej miejsca, niż analogiczny w telefonie. Po drugie natomiast po sformatowaniu telefonu i powtórnym przeniesieniu do niego katalogu Mail z karty pamięci nie odczytywał mi wogóle wiadomości z tego folderu. Były one nie widoczne w skrzynce odbiorczej i w wiadomościach wysłanych, pomimo, że spowrotem przekopiowałem ten folder na swoje miejsce po sformatowaniu telefonu. I w tym jest właśnie cały problem. Nie wiem jak to robić za pomocą FExplorera. 

P.S. Problem by rozwiązała jakaś aplikacja do przenoszenia/kopiowania wiadomości pomiędzy telefonem i kartą pamięci, lecz niestety pomimo usilnych poszukiwań nie udało mi się takowej znaleść. Jeżeli ktoś ma pomysł, to proszę o info.


Podobne tem