Poradnik dla Bladera

Kategoria: Bladerdusieqq
2010-05-10, 21:18
Poradnik Dla Bladera


Zacznijmy od podstaw czyli czym tak naprawdę jest blader.
Blader z angielskiego na polski jest to w wolnym tłumaczeniu Miecznik.
Posługuje się zależnie od obranej drogi dwiema katanami lub dwoma bladami lub po 1 z każdego.
Pozwólcie że opiszę wam poszczególne drogi i to jakie sety powinien nosić dobry blader (czyli tak po 130 lv)

Classic Blader

Jak sama nazwa wskazuje jest to klasyczny "miecznik" chodzi on w domyślnej dla bladera zbroi itp czyli w Matrial secie.
Punkty statystyk rozwijamy do 50 levela pod tak zwany growth w wolnym tłumczeniu oznacza to dorastanie. Po przekroczeniu owego "growthu" dajemy statystyki pod osmium matrialsuit +6
Classic Blader posługuje się zwykle katanami lub mieszanką(zależy od tego jaka to ranga broni od training blade po mithril) na początku poleciłbym abyście nic nie kupowali, kompletnie nic, w aktualnych czasach cabal jest baardzo uproszczony ponieważ za niektóre questy dostajecie całkiem niezłe rzeczy a pozatym są jeszcze próbne dungeony ale o tym później.
Zaletą classic bladera jest jego def rate, w połączeniu z fade step i z intuition classic bl jest niemal nietykalny co czyni go niezłą postacią do robienia dungeonów.
Jedynym minusem jest mały współczynnik defense co może przeszkadzać przy braniu udziału w mission war'ach.
Ps. bladerowi przeważnie zależy na szybkościHeavy Blader
Tak zwany "ciężki miecznik" nosi się on w zbrojach typu Armor, posiada więcej defa niż klasyczny blader jednakże mniej def rate trudniej mu uniknąć ciosów lecz są przy tym słabsze.
Jest on lepiej przystosowany do mission warów lecz jest o wiele droższy od klasycznego bladera.


Skille

novice

kupujemy tylko skill fade step, pozwala nam się cofnąć na krótki dystans od przeciwnika co najczęściej skutkuje tym że przeciwnik w nas nie trafi, skilla używamy do końca naszych dni. Wstawiamy na maksymalny level czyli 9


apprentice

Concentration- buff na 20 lvl daje 400+ attk rate przez co rzadko kiedy będziemy pudłować.

Double Slash- skill który używamy wyłącznie na początku, według mnie powinien zostać na 3 lvlu bo i tak będziemy go usuwać co kosztuje(nie dużo ale zawsze coś)

Triple Slash- lepsza wersja double slasha, kupujemy i wbijamy na 3 lvl, później usuniemy.


regular

Blade Force- buff dodający nam ataku, możemy go kupić choć nie koniecznie musimy, jeśli już kupicie tego buffa, wbijcie go na 3-6 lvl i tak go później usuniecie.

Double Rising- nieśmiertelny skill używamy go do końca naszych dni, wbijamy na 20 lvl, później służy nam jako wypełniacz z down w combo do pve(player versus enviorment-gracz kontra otoczenie) Skilla wbijamy na 20 lvl.

Death Cross- tak zwana qpa ^^ wolny i nie nadrabia obrażeniami, nie warto go kupować.


expert

Assault- skill z doskokiem, doskakuje na mały dystans i uderza, dobry skill do pvp(player versus player-gracz kontra gracz) wbijamy na 20 lvl i używamy do końca.

iron skin- buff dający hp i def, wbijamy na 20 lvl używamy do końca.

Hasing Dance- można kupić ale nie warto, za wolny chociaż ma ładny dmg. Jeśli już kupicie to max 3 lvl, ponieważ później się usunie.

Storm Grind- mój ulubiony skill z experta, używamy go do końca, w późniejszym etapie gry (80lv) podnosimy do 18-20 lvla, jak komu pasuje.


A.Expert

Blade Aura- następny skill który dodaje ataku, nie kupujemy, szkoda kasy ponieważ i tak skillujemy na training dummy szybko byśmy musieli go usuwać.

Mirage Step- buff dający 345 def rate na 20 levelu. Używamy go do końca, kupno bez żadnego ale.

Mirage Grind- skill który ma zwolenników i przeciwników, osobiście nie żałuje że go kupiłem, można go wbić na 18 lub 20 lvl ale jeśli zostanie na 9 też mu się nic nie stanie


Master

Aura Barrier- skill dający hp i defa można go używać razem z iron skinem, podnosimy na 20 lvl.

Twin Moon Slash- kolejna qpa,skill dystansowy według mnie nie opłacalny skill, jeśli chcemy sobie zlurować potworka można użyć zwykłego magic arrowa. NIE KUPOWAĆ

Vital Interfere- dobry skill jedyny ze stunem, wbijamy na 12 lvl używamy go w combo do pvp i pve. Mimo iż ma mały atak jest świetnym dopełnieniem każdego combo.


A.Master

Blade Cry- skill podobny trochę do mirage grinda, można go kupić chociaż jeśli nie macie za dużo kasy to nie musicie, mi się udaje żyć bez niego

Resist Barier- skill głownie do mission war, kupujemy jeśli mamy dużo kasy, skraca czas debuffa force bladera który uniemożliwia nam poruszanie się. Jeśli już kupimy, lvl 20.

G.Master

Blade Scud- wypas skill, podnosimy na 9. Kupujemy koniecznie, jeśli kupiliście blade cry to wiedzcie że ten skill go zastąpi idealnie. Skill posiada down effect i ma dużo dmg.

Instant Immunity- skill na pvp chroni nas przed wszystkimi efektami ubocznymi skilli wroga, wbijamy go na 20lvl, ma krótki czas trwania i długi czas odnowy więc używamy go rozważnie.

Soul Blade- ostatni z buffów dodających atak. usuwamy blade force i wbijamy na 20 lvl daje nam on ponad 74 dodatkowego ataku.


Completer

Art of Fierceness- niesamowity buff dający nam niezłego kopa do ataku. Na 20 lvlu daje nam ponad 400+ do obrażeń całkowitych, ze względu na krótki czas działania używamy go wyłącznie na mission war, do zwykłego pvp nie używamy(nie pisana zasada)

Intuition- buff który dodaje nam flee rate na 20 lvlu ponad 90%+5% bazowego flee rate, w połączeniu z dashem lub fade stepem jesteśmy niemal nietykalni, ale znowu, skill przeważnie do mission war i na mocne bossy, trwa krótko a jego czas odnowy jest długi więc używamy z rozwagą

Lightning Slash- kolejny świetny skill bladera, wbijamy na 9 i cieszymy się potężnym dmg )


Transcender

Field of Fear-jedyny debuff bladera działa na niewielkim obszarze i przez krótki czas, odejmuje przeciwnikom defense i def rate co czyni ich łatwymi do zabicia. Wbijamy na 20 lvl.

Intense Blade- buff dający na 20 lvlu ponad 25% amp(skrót od ampfilier czyli wzmacniacz)
używamy go głównie na mission war i do pokonywania silnych bossów.

UPGRADE

vitality master poziom max
offensive sense poziom 3
impact control poziom max
damage absorb poziom max
sixth sense poziom max

Sety-czyli co będziemy nosić

Na początek pójdzie set dla klasycznego bladera, jest tańszy, a dzięki moim kombinacją może być jeszcze tańszy ^^

hełm: osmium armorhelm of deathblow 26%-30% critical damage. Ceny między armorhełmem a matrialem to jakieś 1-2kk różnicy, radzę zainwestować w armorhełm, ma trochę więcej defa chociaż według mnie jest brzydki

zbroja: standardem jest osmium matrialsuit +7%sword amp w slocie +6. Jeśli jednak żal wam kasiorki(jak mi) możecie kupić shadowtitanium matrialsuit(BL) +7% sword amp w slocie +6, jest zwykle o połowę tańszy niż osmium a ma tylko 7 defa i 20 def rate mniej.

Buty: w wersji dla normalnych graczy są to mystic shoes(BL) of amp +6 4-5% sword skill amp. W wersji dla bogatych są to shadow titanium matrialboots(BL) 7% amp w slocie +6

ręce: to samo co z butami.

bronie: i tu się zaczyna górka, spróbujcie na copy epaulete of dead wydropić titanium blade lub katana of deathblow 16cd w crafcie i 1 wolny slot, później potraktujemy ją slot extender medium kosztuje około 30kk ale za to będziemy mogli dodać kolejne 10% cd i mamy 36% cd w broni.
Druga broń zależy od kasy jaką macie. Na początek zalecam jakiś redosmium blade lub katana +5/6 z 10% cd w slocie, nie jest to może coś niesamowitego ale świetnie się uzupełnia z tą kataną powyżej. Później w zależności czy wam aż tak bardzo zależy możecie wymienić ją na osmium katana/blade of deathblow +6 26-27%cd
Bronie to najkosztowniejsza rzecz, w każdej postaci.

amulet: na początek amulet of guard +x zależnie od lvla później amulet of vampire +3

pierścionki: na początku polecam nosić 2x critical ring+1 i 2x ring of luck+1 wydacie na nie nie więcej jak 4kk, posłużą wam dosyć długo więc się opłaca. W późniejszym etapie kiedy będziemy nosili amulet of vampire radzę zainwestować w 2 force absorb ring +1
można je kupić u alchemika w port lux za 43k i włożyć je na miejsce critical ringów które jednak nadal powinny być w depo lub plecaku na okazyjne duele lub mission wary.

epaulette(peleryny) mówi się że powinien to być epaulette of fighter +6 jednak ja noszę epaulette of guard +6 nie są one drogie, każdego na nie stać.


Eq dla heavy bladera

wszystko co powyżej tylko że w klasie armor set najlepiej osm, buty i ręce mogą być nadal mystic chociaż jeśli chcecie full armor set zainwestujcie w titaniumy z 7% sword skill amp w slocie.
Adolph
2010-05-11, 02:26
Tyle błędów...


BzyxXx
2010-05-11, 14:13
Hmmm... Z poprawkami Adolpha będzie good. Za dużo błędów niestety...
dusieqq
2010-05-11, 19:42
aj czepiacie się czepiacie  to mój pierwszy poradnik tego typu, czegoście się spodziewali, mimo to dzięki za uwagi. 


Adolph mam pewne uwagi do twoich uwag.
Vital interfere, ma i tak żałosny atak więc podbijanie go wyżej niema sensu i najzwyczajniej traci się na cast time.

Blade cry, toć przecież mówię że nie trzeba kupować, po co ten bulwers?

TMS obstawiam nadal przy swoim, zamiast niego w pvp można użyć force kicka lub assaulta

Blade aura buff naprawdę nieprzydatny w dzisiejszych czasach, widzę że jesteś graczem starej daty(patrząc na lvl) zrób sobie nowego bladera i sam zobacz, przy aktualnych możliwościach expa nawet nie poczujemy różnicy, ja nie wykupowałem tego buffa, uznałem że to waste kasy i się nie pomyliłem.

Następna doczepka co do intuition, przecież napisałem że do tg(mission war) i na dungi(silne bossy) oczywiście jak ktoś jest aż tak upierdliwy może powiedzieć że nie tylko na dungach są bossy, ale ludzie z niskim levelem nawet o tym nie myślą więc po co pisać?

Zebrać na sem? 30kk? a co to ma być, po ukończeniu wszystkich story line questów wyszło mi nieco ponad 50kk wliczając w to weak dungi i zwykłe dungi.

Double slasha nie brałem pod uwagę do pvp ponieważ zamiast niego mam double risinga, ma trochę większy czas trwania ale za to 2x większy dmg

z tymi dwoma rolami co napisałem mam 35% rate wraz z rate od skilla, później wymieniamy jednego rola na mergareph ringa i mamy już 40%, jak ktoś ma tyle kasy żeby wastować na dodatkowe 5% rate to kupuje rola +2 i wkłada zamiast rola+1. Ogólnie poradnik pisałem na własnych doświadczeniach, nie pisałem go dla pro elo nooba który kupuje alz przez neta

to chyba na tyle ode mnie.
Adolph
2010-05-11, 21:53
 	 			 
Vital interfere, ma i tak żałosny atak więc podbijanie go wyżej niema sensu i najzwyczajniej traci się na cast time.Jak ma żałosny dmg, to po co go stosować na PVP? Każdy wbity amp daje ci naprawdę dużo szczególnie jak masz już sporo ampa w secie i masz już wysoki poziom ataku. Cast się nie zmienia, tylko Cooltime. Dałem ss na 18lvlu wyrabia ze stunem. Możesz nawet na 20, stunlocka i tak nie wycisniesz.

Mola
2010-05-11, 22:12
Ale nerwus, po co te bulwersy ;] ? Można normalnie wyjaśnić.
dusieqq
2010-05-11, 22:17
 	 			 
35%rate to dla WI mało

yyyy WI ??
Mola
2010-05-11, 22:21
Raczej w sensie "nawet dla wi" ;p imo 35-40% to mało dla każdej klasy. Co jak co, ale różnica między 40 a 45% jest jednak dość odczuwalna.
dusieqq
2010-05-11, 22:32
mimo wszystko robiłem poradnik pod mniej kasiastych ludzi, przeważnie.
Adolph
2010-05-11, 23:45
 	 			 
Ale nerwus, po co te bulwersy ;] ? Można normalnie wyjaśnić.Bulwers, zaden Jestem jak najbardziej spokojny, wyjasniam co mi się nie podoba

dusieqq
2010-05-12, 18:36
póki nie będę kasiasty dopóty niema co mówić o droższym eq, przy okazji zapomniałem dodać informacji o bracletach i earingach, więc dopowiem w tym poście.


Minimum to Braclets of fighter +2 x2 wymagają 119 lvl i 6 klasę honoru, nie są specjalnie drogie a są bardzo użyteczne, jeśli zależy wam na wysysie, można wymienić 1 bofa na life absorb braclet +2 który da nam dodatkowe 3% wysysu do hp

Earingi na dungeony można nosić 1x earing of guard +2 i 1x earing of vampire +2
na pvp najlepiej dwa earingi of guard +2
na expa w ls i wyżej najlepiej 2x earing of vampire +2
Adolph
2010-05-12, 23:20
 	 			 
póki nie będę kasiasty dopóty niema co mówić o droższym eq


Co mnie obchodzi twoje eq? Ja sie czepiam tego co jest w poradniku.

dusieqq
2010-05-15, 00:30
 	 			 
chyba na Lida/RSa, albo jak masz w **uj defa (ale to wysoki lvl, a wtedy to wstyd nosic bizu +2)ile razy mam jeszcze napisać że poradnik robiłem pod początkowego gracza? Zrób swój poradnik a nie się ciągle o coś czepiasz


Podobne tematy:
Co dla Bladera?
EQ dla Blader\'a
dobre combo dla bladera
Set na PvP dla Bladera
[Poradnik] Force Blader
Poradnik dla bladera